O stronie hobbystycznej – 24h busy anglia – można wspominać dla rozróżnienia między taką, a tą, jaką prowadzi się, aby zarabiać. Niektórzy o zarobku myślą dodatkowo, a najważniejsze jest samo dzielenie się wiedzą czy przemyśleniami. Istnieją także strony, na których nijak się nie zarabia. Także i takie można pozycjonować. Nie jest to jedyna metoda, aby ściągnąć większą ilość ludzi, ale jedna ze skuteczniejszych.

A bardzo ważne jest dla osób mających własne miejsce w sieci, by inni zaglądali, komentowali, by był ruch na stronie. Najprostsze pozycjonowanie to umieszczanie linka do siebie na innych stronach np. przy komentowaniu. Umieszczanie go w niektórych miejscach nie tylko daje możliwość, by ktoś kliknął i zajrzał na stronę, ale też poprawia jej wyniki w wyszukiwarce.

Kolejna metoda to umieszczenie krótkiego opisu oraz adresu swojej witryny w katalogach stron. Niektóre są płatne, w innych wpis można umieścić za darmo. Można także stworzyć kolejną stronę np. na darmowym blogu, a w niej linki prowadzące na tę najważniejszą. Pozycjonowanie takiej strony hobbystycznej można potraktować jako ważniejsze albo mniej ważne. Być może będą to tylko dwie pierwsze tu opisane metody. Też dadzą korzyści, czyli widoczność w wynikach wyszukiwarki na lepszych pozycjach. Więcej osób zainteresowanych tym, co chce się przekazać trafi wtedy na stronę.